Produkty, wykonane ze stali nierdzewnej w około 60% wykonane są z materiałów, pochodzących z recyklingu. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób stal nierdzewna wpływa na dobro naszej planety, zwróć uwagę przede wszystkim na jej trwałość.

Stal szlachetna – nierdzewna – trwała – ekologiczna

Produkty, wykonane ze stali nierdzewnej nie podlegają korozji, posiadają wysoki współczynnik odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz wykazują się doskonałym efektem wizualnym przez wiele lat, niezależnie od warunków, jakim są poddawane. Ogrodzenia, wykonane ze stali nierdzewnej to niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzeń produkty. Ich cykl życia produktu charakteryzuje się znaczną długością, korzystamy z nich nawet przez kilkadziesiąt lat, nie obserwując widocznych oznak zużycia. Trwałe ogrodzenia ze stali nierdzewnej zwiększają w ten sposób oszczędności. Eliminacja ilości produkowanych przedmiotów ogranicza proces produkcyjny do minimum. Obniża się zużycie energii, to bardzo ekologiczne.

Ekologiczna stal szlachetna jest materiałem, bezpiecznym dla ludzi oraz zwierząt. Produkt nie ulega korozji, a to oznacza, że niepotrzebne są impregnaty, pozwalające zabezpieczyć materiał przed niekorzystnym działaniem czynników pogodowych. Stal nierdzewna pozwala uniknąć stosowania preparatów, których skład niekoniecznie spotyka się z ekologicznym podejściem do ochrony środowiska. Efektowna, polerowana stal nierdzewna, dzięki której powstają unikalne ogrodzenia odporna jest na działanie promieni słonecznych, nie wydzielając szkodliwych dla człowieka i środowiska związków chemicznych.

.

Ekologiczne , czyli niemalowane, nieimpregnowane