Detailing stali nierdzewnej

Piszą o nas w Forum Biznesu oraz w Dzienniku Gazety Prawnej

 

Pojęcie „premium” konsumenci zwykle utożsamiają z unikalnymi, wysokiej jakości produktami technologicznymi (np. wybrane modele niektórych marek samochodów). Mogą to być też wybrane art. spożywcze (np. woda mineralna w limitowanych seriach w szklanych opakowaniach). Tymczasem segment premium czyli Ogrodzenia klasy premium obejmuje także ogrodzenia i inne elementy. Np. małej architektury wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Revekoll, najmłodsza spółka celowa uznanego słupskiego przedsiębiorcy Krzysztofa Lancewicza, od niespełna dwóch lat przebojowo podbija rynek nowatorskim produktem – systemami ogrodzeń ze stali nierdzewnej. Zawierają one unikalne, opatentowane rozwiązania technologiczne. Stal kwasoodporna (nierdzewna) jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. Praktyczny, trwały i uniwersalny materiał – tak stal nierdzewną postrzegają w spółce Revekoll. To właśnie z tego wyjątkowego i wszechstronnego surowca, wyjątkowo estetycznego, podatnego na obróbkę plastyczną, ale zachowującego swoje właściwości mechaniczne w wysokich temperaturach, odpornego na korozję i o specjalnych właściwościach fizykochemicznych, firma produkuje gamę wyrobów nie wymagających malowania i zabezpieczania lakierami, których konserwacja sprowadza się do czyszczenia wodą z dodatkiem środków myjących.

Produkty wykonane najwyższej jakości stali nierdzewnej są „bezobsługowe” i wieczne to Ogrodzenia klasy premium. Ogrodzenia Revekoll zapewniają wyjątkową jakość, bezpieczeństwo, solidność, estetykę i dożywotnią gwarancję. To ogrodzenia, płoty, bramy, balustrady, panele o podwyższonej zawartości chromu i niklu, co idealnie zabezpiecza przed korozją na długie lata.

 

Pierwsze spółki Krzysztofa Lancewicza – Gastro Serwis i Gaskom, zajmowały się, i do tej pory się zajmują, produkcją mebli technologicznych właśnie ze stali nierdzewnej. Przeznaczeniem głównie dla gastronomii. Od 2009 roku produkuje też blachę trapezową, i sprzedaje blachodachówkę.

– Doskonaląc procesy i inwestując w park technologiczny, w 2018 roku zaczęliśmy produkować też ogrodzenia z kwasoodpornej stali nierdzewnej, w bardzo nowoczesnych wzorach, cechujące się ogromną dbałością o detale. Tak powstała marka Revekoll – mówi Krzysztof Lancewicz, Prezes Zarządu tej spółki, i dodaje:

– Od początku swojej działalności stawialiśmy na innowacyjne technologie, a tak że na nowoczesne materiały najwyższej jakości. Dlatego zdecydowaliśmy się na to, aby uruchomić produkcję ogrodzeń ze stali nierdzewnej w klasie morskiej S/S. To materiał, który zapobiega powstawaniu rdzy oraz jest odporny na oddziaływania kwasów.

– To ogrodzenie swoim designem, jakością i precyzją przypomina wnętrze najlepszego szwajcarskiego zegarka! – zachwycał się jeden z kontrahentów, który w słupskim Revekollu zamówił ogrodzenie dla swojej nieruchomości w Szwajcarii. I rzeczywiście – estetyka, najwyższa jakość wykonania, wyjątkowa precyzja i dbałość o najdrobniejsze detale udowadniają, że to porównanie nie było bezpodstawne. Detailing stali nierdzewnej tworzy blask, pogłębia i wzbogaca naturalny kolor stali.

Domeną Revekoll (www.revekoll.com) jest opracowywanie, wdrażanie do produkcji oraz komercjalizacja w Polsce i na rynkach zagranicznych wyrobów małej architektury zestali nierdzewnej i w połączeniu z innymi szlachetnymi surowcami, jak wysokiej jakości kamień w przypadku budowy ogrodzeń. Oprócz właściwych paneli ogrodzeniowych, płotów, bram (często z napędami elektrycznymi) i furtek, systemy obejmują wszystkie elementy konstrukcyjne, jak słupki, podmurówki i elementy złączne. Realizacją inwestycji Revekoll zajmuje się kompleksowo – od projektu aż po właściwą budowę i montaż. Firma zapewnia też wsparcie po sprzedażowe, będąc do dyspozycji zawsze, gdy jest potrzebna pomoc. Z uwagi na mocny indywidualizm produktów Revekoll oferta kierowana jest do inwestorów budownictwa jednorodzinnego, jak również do deweloperów stawiających na unikalne rozwiązania w swoich inwestycjach, głównie mieszkaniowych i biurowych.

– Nasze ogrodzenia to biżuteria dla posiadłości i podobnie jak ona, tworzona jest przede wszystkim ręcznie, w oparciu o rzemieślniczy kunszt i znawstwo materiału – twierdzi Wojciech Szulc, Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości. – Maszyny, jakich używamy – a jest ich nie więcej niż siedem na całym świecie – pozwalają uzyskać spektakularne efekty,lecz wymagają ogromnego nakładu pracy. Z tego powodu nasze unikalne produkty zawsze takimi będą, co dodaje wyjątkowości inwestycjom, które będą zdobić – dodaje Wojciech Szulc.

Największy udział w produkcji przedsiębiorstwa stanowią panele ogrodzeniowe zróżnicowanych linii projektowych oraz produktów komplementarnych, jak bramy wjazdowe, furtki, schody, podesty, zadaszenia, przesłony słoneczne, balustrady, osłony dekoracyjne elewacji, a także osłony systemów wentylacyjnych czy klimatyzacji.

– W planach mamy wprowadzanie do poszczególnych linii dodatkowych elementów małej architektury, jak np. schody, balustrady, stoły, żyrandole, meble ogrodowe oraz grille i wędzarnie – dodaje Łukasz Jończyk, General manager w Revekoll.

Kolejną unikalną technologią jest system montażu, oparty o nitowane połączenia mechaniczne. Konstruktorom udało się wyeliminować takie techniki łączenia, jak skręcanie śrubami, spawanie, czy lutowanie, a do budowy ogrodzenia wystarczą proste ręczne narzędzia, wg zasady „zrób to sam”.

Aktualnie systemy ogrodzeniowe Revekoll ze stali nierdzewnej skupione są w pięciu kolekcjach i typach technicznych: ogrodzenia płaskie konstrukcji samonośnej „Germanica”, kolekcja „Britannica” – ogrodzenia profilowane konstrukcji ramowej (dające wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa), ogrodzenia płaskie konstrukcji ramowej „Nederlandia”, także w wersji z konstrukcyjną belką środkową (kolekcja „Scandinavia”), jak również ogrodzenia profilowane konstrukcji żaluzyjnej „Helvetia”. Każda z tych kolekcji obejmuje po kilka różnych wzorów ogrodzeń. Minimalistyczny design opiera się na prostych figurach geometrycznych i starannie wykonane profilowanie.

– Stal kwasoodporna jest surowcem o charakterze industrialnym, zarówno pod kątem estetyki, jak i użyteczności, i do tak stylizowanych inwestycji nasze ogrodzenia są dedykowane. Stąd też w projektowaniu wzorów też inspirują nas wzorce przemysłowe i technologii precyzyjnych – podkreśla K. Lancewicz.

Odebranie Nagrody

Odebranie Nagrody

Krzysztof Lancewicz, Łukasz Jończyk i Wojciech Szulc z nominacją dla Revekoll – certyfikatu godła Najwyższa Jakość Quality International 2020


Piszą o Nas: forumbiznesu_pl/ ogrodzenia_klasy_premium